קצת עלינו

מומחה לשיקום הפה

שיקום הפה הוא אחת מההתמחויות ברפואת שיניים הנלמדת לאחר סיום הלימודים  לתואר דוקטור ברפואת שיניים. חלק קטן מאוד מבין רופאי השיניים הכלליים , לאחר שעברו מיון קפדני, מתקבל לתכנית ההתמחות בשיקום הפה.  שיקום הפה היא התמחות מקיפה ורב תחומית הנמשכת כ 5 שנים באוניברסיטה ובבית חולים ובסיומה נדרש המומחה לעבור בחינות מחמירות של משרד הבריאות והסתדרות רופאי השיניים. רק מי שעמד בבחינות אלו ומחזיק בתעודות המתאימות של הגופים הנ"ל רשאי להיקרא " מומחה לשיקום הפה". 
 
ההתמחות מעניקה למומחה ידע מעמיק ומביאה את המומחה לרמה מקצועית הנחשבת לגבוהה ביותר בתחום רפואת השיניים. ייחודו של המומחה לשיקום הפה היא בראיה הכוללת של הפה ושל המטופל. לכן למומחה יכולת אבחון, תכנון טיפול וביצועו באיכות הגבוה ביותר , תוך שימת דגש על נוחות, תפקוד ואסתטיקה אופטימאליים.

הטיפולים המבוצעים אצל מומחה לשיקום הפה

המומחה מבצע החל מטיפולים משמרים רגילים ועד לטיפולים מורכבים כגון טיפול בחוסר ו/או חסר שיניים נרחב קיים או מולד, טיפולים בליקויים אסתטיים דנטאליים, טיפולי שיקום במטופלים עם מחלות חניכיים , טיפולי שיקום המשלבים יישור שיניים, שיקומים מורכבים על גבי שתלים, שחיקת שיניים וכותרות קליניות קצרות, בעיות סגר, הפרעות תפקודיות ועוד. הטיפול מבוסס על ידע והבנה מעמיקה המגובה בספרות המקצועית העדכנית.

שיקום הפה הוא תחום העוסק בשחזור שיניים ומערכת הלעיסה וזאת כדי לאפשר למטופל יכולת תפקודית והופעה אסתטית הולמת. המטרה היא החזרת מערכת הלעיסה למצבה התקין .

בטיפולים מורכבים אין תחליף לידע המקצועי ולניסיון הקליני של המומחה. המומחה מטפל תוך ראיה כוללת והבנה מעמיקה של כל המרכיבים והגורמים המשפיעים על פיו של המטופל.

בטיפולים אסתטיים הדגש אצל המומחה הוא קביעת תכנית טיפולים לשיפור המראה עד לקבלת התוצאה האופטימאלית ושביעות רצון המטופל.

מרכיב נוסף הדורש רמה מקצועית גבוהה הוא תחום השתלים. תכנונם, התקנתם ובניית השיקום על גבי השתלים הם עניין מורכב הדורש תשומת לב רבה .

אודות ד"ר גורדון

ד"ר דן גורדון סיים את לימודי רפואת השיניים באוניברסיטת תל-אביב בשנת 1993 . בהמשך סיים את הלימודים לתואר מוסמך במנהל מערכות בריאות בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל-אביב בשנת 2000. לאחר סיום לימודיו ניהל ד"⁞ר גורדון מרפאת שיניים של קו"פח כללית (ש.ל.ה). ד"ר גורדון סיים את תכנית ההתמחות בשיקום הפה בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל-אביב בשנת 2010. במסגרת ההתמחות נדרש ד"ר גורדון להתמודד ולטפל בשיקום מערכות שיניים ברמת מורכבות גבוהה. כמו כן הדריך ד"ר גורדון סטודנטים לרפואת שיניים בשנים הקליניות.

ד"ר גורדון חבר בהסתדרות לרפואת שיניים בישראל וחבר באיגוד הישראלי לשיקום הפה. ד"ר גורדון משתלם בקורסים ובכנסים בארץ ובחו"ל. ד"ר גורדון הציג בכנס של האיגוד לשיקום הפה וכותב לעיתון האיגוד. 

ד"ר גורדון הוא הבעלים של מרפאות שיניים בחיפה ובקרית מוצקין המתרכזת בתחום שיקום הפה, אסתטיקה , שתלים ושיקום באמצעות שתלים. במשך השנים צבר ד"ר גורדון ניסיון רב בהתמודדות ובטיפולי שיניים מורכבים ופתרונות אסתטיים הולמים. העיקרון שמנחה את ד"ר גורדון הוא שהוא מתכננן ומבצע את מרבית  הטיפולים בתחום התמחותו. במקרים בהם נדרשת חוות דעת נוספת או טיפולים נוספים הדורשים תחומי התמחות נוספים, ידאג ד"ר גורדון שהטיפולים יבוצעו ע"י רופאים מומחים מהמיטב הקיים במסגרת המרפאה או מחוצה לה. ד"ר גורדון מאמין ביושר, מקצועיות ואמינות ולכן מקפיד מאוד על טיפול יסודי ברמת דיוק וגימור גבוהה