המומחיות שלנו

טיפולים משמרים

צרו קשר עכשיו!

הטיפול העיקרי בעששת (חור בשן) הוא ביצוע שחזור (סתימה). כדי לבצע את השחזור על רופא השיניים להסיר את הרקמות הנגועות בעששת ולשחזר מחדש את חומר השן החסר וזאת בהתאם לצורת השן.

בשיניים אחוריות ניתן להשתמש בשחזורים מאמלגם או מחומרים מרוכבים (קומפוזיט) בצבע השן (סתימה לבנה). שחזורי אמלגם היו בעבר החומר הנפוץ ביותר לביצוע שחזורים. האמלגם הוא חומר עמיד אך מכיל מעט כספית ובצבע כסוף. עם העלייה במודעות לאסתטיקה פותחו חומרי שחזור מרוכבים המתאימים לשיניים אחוריות. במשך השנים בוצעו שיפורים בחומרים אלו וכיום ניתן לשחזר באמצעותם שיניים אחוריות בהצלחה מרובה. החומרים המרוכבים מופיעים במגוון רחב של צבעים , כך שניתן להשיג תוצאה אסתטית טובה. יתרון נוסף של השחזור מחומר מרוכב הוא הצורך המופחת בהסרת חומר שן עקב יכולת הקישור הגבוהה של החומר לשן.

בשיניים קדמיות  השימוש הוא אך ורק בחומרים מרוכבים בצבע השן. פותחו חומרי שחזור במגוון רחב של צבעים ואפשרויות גימור וליטוש גבוהות המאפשרות קבלת תוצאה אסתטית מושלמת בחזית הפה.
במקרים בהם העששת פגעה במוך השן יש צורך בביצוע טיפול שורש
טיפול שורש מתבצע במקרה של דלקת בלתי הפיכה במוך השן כתוצאה מפגיעת חיידקים. בטיפול שורש הרופא מבצע ניקוי, חיטוי ועיצוב של תעלות השורש, בשילוב שטיפות וחומרים תרופתיים אחרים. לאחר סיום ההכנה של תעלות השורש מבצע רופא השיניים סתימת שורש עם חומר מיוחד שנועד לאטום את התעלה ולמנוע מחיידקים לגדול בה. 
 
לאחר סיום ביצוע סתימת שורש מבצע רופא השיניים  מבנה. מטרת המבנה היא להשלים את כותרת השן שנהרסה. מרבית השיניים המגיעות למצב שדרוש לבצע טיפול שורש סובלות מהרס כותרתי מתקדם ודורשות חיזוק לצורך מניעת שבר בשן תחת העומסים המופעלים עליה. במקרים שנותרים קירות שן דקים וקיים חשש לשבר של השן, מבוצע על גבי השן כתר שמטרתו לחבוק את השן ולמנוע אפשרות  לשבר של השן. בנוסף, הכתר מאפשר פונקציה תקינה (לעיסה, דיבור) ואסתטיקה.

טיפולים משמרים